Produkcja – Hurt – Detal

Każdy rodzaj biznesu

Reklama firmy w internecie – najważniejszy pierwszy krok

Pierwsze formy reklamy pochodzą z czasów starożytnych. Właściciele karczm wieszali na ścianach budynków kamienne szyldy, a handlowcy wykrzykując, zachwalali swoje towary.

Nowoczesne formy reklamy firmy

Współczesna reklama daje zupełnie inne możliwości. Planując kampanię reklamową zadajemy sobie szereg pytań. Jak reklamować firmę? Jakie narzędzia wykorzystać? W dzisiejszych czasach najskuteczniejsza jest reklama w internecie. Dzieje się tak z prostej przyczyny – internet daje nieograniczone możliwości, a co za tym idzie szansę dotarcia do największej grupy odbiorców.

Najważniejszy pierwszy krok

W pierwszej kolejności powinniśmy skupić się na stronie internetowej. To ona jest podstawowym narzędziem reklamowym. Jeśli firma nie ma swojej witryny internetowej, to tak, jakby nie istniała. Szalenie istotne jest, aby strona była dobrze zaprojektowana, gdyż wpływa m.in. na budowanie wizerunku firmy, decyzje zakupowe klientów oraz służy do komunikacji z klientem.

Drogowskazy dla potencjalnych klientów

Aby potencjalni klienci mogli odnaleźć stronę www firmy, istotną rolę odgrywa jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach, głównie Google.

Pozycjonowanie ma na celu zdobycie i utrzymanie jak najwyższej pozycji dla sprecyzowanych, kluczowych słów. W wynikach wyszukiwarki powinniśmy celować w trzy pierwsze miejsca, zawsze na pierwszej stronie.

Linki sponsorowane Google AdWords

Interesującym pomysłem na reklamę firmy są linki sponsorowane Google AdWords. Jest to niezwykle skuteczne narzędzie, widoczne w ciągu godziny od uruchomienia kampanii. Działanie opiera się na wyświetlaniu reklamy firmy w wyszukiwarce Google na zdefiniowane słowa. Muszą być one charakterystyczne dla branży, w której działa firma. To pozwala dotrzeć do zupełnie nowych klientów.

Serwisy społecznościowe – duży potencjał do wzrostu

Blisko 39 % mieszkańców Polski korzysta z portali społecznościowych. Ta liczba wciąż wzrasta. To stwarza ogromne możliwości. Każde przedsiębiorstwo powinno mieć swój kanał w serwisach typu Facebook, czy Twitter. Takie konto jest idealnym narzędziem reklamowym i sposobem na budowanie wizerunku firmy.

Kolejne kroki

Jeden krok nie przyniesie efektów. Jak już postawimy trzy, warto zastanowić się nad kolejnymi. Pomysłów jest wiele, a wśród nich m.in.:

  • blog internetowy,
  • reklama w serwisach branżowych,
  • fora dyskusyjne,
  • e-mail marketing.

Skuteczna reklama internetowa wymaga systematyczności, eksperymentowania i łączenia różnych, dostępnych metod, które idealnie się uzupełniają. Dzięki temu mamy szansę na osiągnięcie sukcesu.

Dodaj komentarz